Plan treningowy do Ultra Śledź 55 km

Jak przygotowywałem się do Ultra Śledź  2018? Ile tygodni minęło od startu przygotowań do dnia zawodów? Ile kilometrów pokonałem? 

 

Kilka tygodni temu pytałem czy jesteście zainteresowani podejrzeniem mojego planu treningowego do Ultra Śledź 2018. Skoro było zainteresowanie to wrzucam cały plan dotyczący mojego biegania. Biegania, bo niestety brakuje w nim opisywania rozciągania, czy treningów ogólnorozwojowych, to duży brak w moim dzienniku. Plan przygotował mnie do Śledzia, jednak miał głównie za zadanie przygotowywać mnie do maratonu. Uważam, że do biegów o długości do 100km mogę się przygotowywać tym samym planem co pod maraton, na tą chwilę gdybym rozważał start w płaskim biegu na 100 km moje przygotowania nie różniłyby się znacząco. Jest jednak jedno wielkie ALE- nie biegałem dystansu dłuższego niż 60 km, dlatego to tylko moje zdanie, a co się stanie po 60 kilometrze kiedy trenujesz typowo pod maraton? Uważam, że tylko dobre efekty takiego podejścia będą jednak mówię to jako osoba nie doświadczona w tego typu dystansach.   

Plan dostępny do obejrzenia tutaj—-> Plan treningowy przed Ultra Śledź 55 km, Arek Ostaszewski

Fot. Gonzo

 

Kilka liczb:

  1. 17 tygodni treningu
  2. 1692 pokonane kilometry
  3. I miejsce w Ultra Śledź na dystansie 55 km
  4. 4 godziny i 15 minut- tyle zajęło mi pokonanie trasy
  5. Przewyższenia na trasie  650+/650-
  6.  95% trasy o nawierzchni nieutwardzonej
  7.  Średnie tempo 4.37 min/km

 

Brakuje tu jednak analizy treningu- co dlaczego i jak- tego podejmę się w oddzielnym poście w odpowiedzi na wszelkie pytania. Co bym zmienił, dlaczego biegałem tak, czy tak w danym tygodniu, w danym okresie, dlaczego na takich prędkościach, dlaczego taki trening? Chcę jednak odpowiedzieć na wszelkie pytania w jednym poście, by dostarczyć odpowiedzi w jednym miejscu. Więc czekam na pytania, i biorę się do pracy nad odpowiedziami 🙂

Dodaj komentarz