Jak się ubrać na biegi z przeszkodami? 4 produkty, które Ci pomogą

Biegów z przeszkodami przybywa z roku na rok na polskim rynku biegowym. Podlaskie Hero Run, czy biegi „starsze” jak Runmageddon, Spartan Race i jeszcze wiele innych, często lokalnych imprez- jest tego wiele. I jak każdy sport wymagają swojego sprzętu. Mam dla Was kilka przydatnych produktów, które z mojego punktu widzenia będą przydatne w takich startach.

 

 

W lipcu ubiegłego roku po raz pierwszy i do tej pory jedyny wziąłem udział w biegu z przeszkodami. Hero Run to genialne zawody, polecam z całego serca, bo było ciężko, ciekawie i satysfakcjonująco 😀 Moje doświadczenie w takich zawodach jest zatem niewielkie, ale w połączeniu z pracą w sklepie z asortymentem sportowym, gdzie rozmawiam z wieloma osobami, które takie zawody ukończyły i moim kilkuletnim doświadczeniem biegowym, przygotowałem kilka propozycji na uzupełnienie stroju startowego do tego typu biegów.

 

Hero Run Szelment 2017

Uwaga: Nie jest to post sponsorowany- z tym asortymentem mam do czynienia codziennie stąd też zestaw stworzony z produktów Decathlon.

 

Numer 1
Oczywiście tak jak w każdych zawodach buty. No chyba, że biegniecie na boso, czego nie polecam w biegach terenowych. Właśnie- terenowych. Z obserwacji fotogalerii wielu biegów przeszkodowych wnioskuję, że rzadko są organizowane na łaskich, suchych, czy utwardzanych nawierzchniach. Prawdopodobnie będzie ślisko, grząsko i buty trochę się przybrudzą.
Co polecam? Buty z zębem. Ząb nie musi być duży, ale wyraźny, tak by poradził sobie na śliskiej trawie, czy lekkim błocie, a także gwarantował przyczepność na pochyłych ściankach, czy podobnych przeszkodach.
Polecam Kalenji Run Active Grip

Kalenji Run Active Grip

 

But ani piękny, ani drogi, ale na ten bieg bardzo funkcjonalny 😉

 

Numer 2

W Hero Run Szelment było dużo czołgania i szansy na poobdzieranie łokci. Niby nic strasznego, ale lepiej się nie poobdzierać kiedy jest taka możliwość, prawda?Opcje są dwie. Bluzka z długim rękawem, lub rękawki na łokcie.
Polecam to drugie. Takie rękawki macie dostępne tutaj —>  Rękaw

Rękaw ochronny

 

 

Numer 3

Rękawiczki. Wydawało mi się, że rowerowe lub przeznaczone na siłownię rękawiczki bez palców mogłyby być najlepszym rozwiązaniem do podciągania na linie, czy wszelkiego rodzaju uchwytach ze względu na przyleganie do dłoni, gwarantowaną „stabilność”, dlatego proponuję te–>  Rękawiczki
Jednak na trasie zawodów widziałem najwięcej zwolenników rękawic ogrodowych, potocznie zwanych „wampirki” J Proste i tanie rozwiązanie, ale przez nie (no i oczywiście zmęczenie) ześlizgnąłem się z jednej z przeszkód pod koniec trasy, więc mają pewne minusy, jak to że są trochę zbyt luźne, a to dla osób chcących dać z siebie 100% mogą być istotne.

Rękawiczki

 

Numer 4

Jeśli spodziewasz się bieganie po rowach, wśród gałęzi i innych wystających elementów mogących trochę Cię poszarpać, to warto zaopatrzyć się w getry ochronne. W swojej pracy miałem ostatnio styczność z getrami wzmacnianymi z przodu, dedykowanymi biegom na orientację w terenie, ale to właśnie w biegach z przeszkodami widzę dla nich zastosowanie. Chroniony piszczel jest czymś, co może nam dać zdecydowanie większe poczucie bezpieczeństwa niż goła noga.
Getry ochronne znajdziecie tutaj —-> Getry ochronne

Getry ochronne

 

Koszulki i spodenki posiada raczej każdy, więc nie podrzucam żadnych propozycji, jedynie radę- wybierz ciuchy przylegające do ciała, żeby nigdzie się nie zaczepiły o wystającą gałąź czy element przeszkody.

Przydatny zestaw? Zostaw proszę komentarz z odpowiedzią 🙂

Dodaj komentarz