Czym jest projekt „Maraton w 2:30”

Projekt „Maraton w 2:30” jest to osobisty projekt Arka Ostaszewskiego- czyli mnie, osoby piszącej te słowa. Od kiedy zacząłem biegać dystans maratonu był dla mnie magiczny. Dlatego debiutowałem w świecie biegów od razu na tym dystansie, dlatego biegam nadal.

Nie usatysfakcjonowało mnie złamanie granicy 3 godzin po kilku miesiącach od pierwszego startu. Robiąc to w pierwszej próbie kiedy taki wynik zakładałem, już wiedziałem, że to nie koniec i że wrócę na ten dystans za jakiś czas by go zdecydowanie poprawić. Po dwóch kolejnych latach poprawiania się na krótszych dystansach i odpoczynku od maratonu, przyszedł dzień kiedy zdecydowałem się określić co mnie w tej chwili usatysfakcjonuje. 19 września 2016 roku zadeklarowałem się, że w ciągu 3 lat, czyli do 19 września 2019 roku pobiegnę maraton co najmniej (lub co najwyżej)w czasie 2 godzin i 30 minut.

Projekt ma za zadanie pokazać jakie możliwości ma zwykły biegacz amator. Jakie warunki może sobie stworzyć ktoś baaardzo zdeterminowany. Pokazanie, że bieganie i sport w ogóle, ma ogromny wpływ na nasze życie. Wystarczy się zaangażować odpowiednio mocno by cieszyć się swoim życiem i nie narzekać, że powinno być lepsze.

Dodaj komentarz