Breaking 2- nieudany eksperyment?

2.00.24- czy to nieudany eksperyment?
Akcja Nike była nagłaśniana przez wiele miesięcy.  Oczywiście, chodziło o szum medialny itp, to wyszło świetnie, jednak tego nie będę rozpatrywał. Dokonać czegoś pozornie niemożliwego- taki był cel wcześniej wspomnianym.
Wiele było głosów, że to już nie ma nic wspólnego z biciem rekordu, że to testy laboratoryjne, że tego się nie pochwala.
Nie udało się złamać 2 godzin mimo idealnych warunków treningowych i samych zawodów. Nie udało się mimo pomocy na trasie, osłony od wiatru itp. Nie udało się zrobić tego co zakładał cały projekt, jednak… czy to znaczy, że to jest ograniczenie człowieka? Nie. Człowiek to zrobi, tylko nie dzisiaj. Eksperyment pokazał, że można biegać szybciej niż obecny rekord.


Dla mnie to inspiracja.
Popatrz na to co mógł zdziałać dzisiaj Eliud przy dostosowaniu otoczenia do jednego celu. Urwał ponad 2 minuty mimo, że wcześniej sekundy zajmowały lata.
Teraz spójrz na siebie. Co możesz osiągnąć w życiu jeśli nastawisz się na konkretny cel? Jeśli podporządkujesz swoje działania pod właśnie ten cel? Jeśli zrezygnujesz z mniej istotnych rzeczy na rzecz tej naj, najważniejszej?
Coś jest dla nas niemożliwe tylko jeżeli sami tak o tym myślimy. Wtedy nie zaczynaj, bo już na starcie jesteś przegrany. Powiedz sobie, że dasz radę. Uwierz w to.

Wiesz jak Steve Jobs rozmawiał ze swoimi pracownikami?
Kazał im zrobić coś w tydzień, mimo, że odpowiadali mu, że nie da się. Mówił „Zrobicie to” i zostawiał ich z tym problemem, a po tygodniu przynosili mu gotowy projekt, robili coś niemożliwego, bo nie wiedzieli, że takie nie jest. Tak robi się krok do przodu. Wierzysz w coś niemożliwego dla innych i to zdobywasz dzięki tej wierze.

Niemożliwe jest złamanie dwóch godzin?
Jest– nie dzisiaj, nie jutro, ale pojawi się odpowiedni dzień i odpowiedni człowiek który tego dokona, bo zrobi coś więcej, coś innego niż maratończycy przed nim. Bo zobaczył dzisiaj jak blisko już było. Bo będzie wierzył 😉

Jedna myśl na temat “Breaking 2- nieudany eksperyment?

  1. Udany jak najbardziej!
    Jeżeli czegoś nie da się zrobić, trzeba znaleźć kogoś kto nie wie o tym, przyjdzie i to zrobi.

Dodaj komentarz