Białystok Półmaraton po raz szósty- dla mnie już piąty. 6 powodów dlaczego wybieram Białystok Półmaraton.

Kilka startów w roku mam wybrane z konkretnych powodów, kilka dlatego, że po prostu mam czas i chęci. Jednak Białystok od zawsze jest wyjątkowy, w tym roku pobiegnę w Białystok Półmaraton już po raz piąty. Dlaczego? Powodów jest kilka.

1. Białystok to moje miasto! Nie urodziłem się tutaj, nie spędziłem większości życia, ale to tutaj przeżywam jak na razie najlepsze lata życia. Studia, bieganie to się zadziało tutaj. Także to co jest dla mnie najważniejsze- miłość mojego życia poznałem w tym mieście. Chociaż nasze domy rodzinne są od siebie oddalone o 15 kilometrów to życie zaprowadziło nas do Białegostoku na skrzyżowanie naszych dróg 🙂 Start w Białymstoku, to start w moim mieście.

 

2. Maj- najlepszą formę do tej pory przygotowywałem na druga połowę kwietnia i utrzymywałem się w startach do połowy czerwca. Tak miało być też w tym roku, chociaż jak już wiecie formy trochę brak, ale Fundacja Białystok Biega zawsze wybierała termin na który byłem przygotowany optymalnie, w tym roku też to musi się sprawdzić,

fot. Fundacja Białystok Biega

 

 

3. Szybka trasa. Podbieg na Świętojańskiej i legionowej nigdy nie był dla mnie problemem i wyjątkowo szybko mi się tu biega. Rok rocznie poprawiana właśnie w tych zawodach życiówka na dystansie półmaratonu to potwierdza. W tym roku trasa wydaje się jeszcze szybsza, będzie ogień!

 

4. Kibice- może nie mamy największej liczby kibiców w Polsce, ale najlepszych na pewno! W tym też upatruję przyczyny swoich życiówek- mogę padać ze zmęczenia, ale w Białymstoku tak często i tak osobiście odczuwam doping, że to dodaje mi skrzydeł. Szpaler czekający na biegaczy co roku na Świętojańskiej, obstawiona gęsto Legionowa czy biegacze dopingujący się na agrafkach? Moc w nogach +100

 

5. Organizacja- co roku obserwuję poprawę elementów, które zawodziły na poprzednich edycjach. Poprawa logistyki, poprawa przepływu informacji, poprawa komunikacji, poprawa trasy, bezpieczeństwo- kiedy wydaje się mi jako biegaczowi, że było już idealnie, to w kolejnym roku jestem w szoku, bo widzę dopieszczenie jeszcze kolejnych elementów organizacji.

 

6. Wolontariusze- zaangażowani, szybcy, zorganizowani, pomocni- wiele by można o nich mówić, ale krótko powiem o nich tyle, że nigdy żaden mnie nie zawiódł i robił wszystko, żeby mi pomóc w jakiejkolwiek sprawie.

 

Za mało powodów by wystartować w Białymstoku? Czego więcej potrzebujesz? Napisz mi czego, a odpowiem Ci czy to w Białym znajdziesz 🙂

2 myśli na temat “Białystok Półmaraton po raz szósty- dla mnie już piąty. 6 powodów dlaczego wybieram Białystok Półmaraton.

Dodaj komentarz